Facebook: Meta ponownie dopuści wszystkie reklamy kryptowalut

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on reddit
Facebook: Meta ponownie dopuści wszystkie reklamy kryptowalut

Meta ogłosił, że teraz będzie akceptować reklamy kryptowalutowe od wszystkich reklamodawców. Platforma całkowicie zakazała tego typu reklam w styczniu. Wówczas zakaz dotyczył tylko tych, którzy nie mieli wykupionej licencji. Meta powiększyła swój zasób akceptowalnych licencji z 3 do 27.

Zakaz był spowodowany przekonaniem firmy, że reklamy byłyby wykorzystywane do wyłudzania danych użytkowników, a platforma musi chronić swoją społeczność. Lecz pomimo tych oskarżeń, Facebook zdecydował się jednak nadal akceptować reklamy kryptowalut, a także ICO.

Decyzja ponownej akceptacji spotkała się z krytyką ze strony wielu entuzjastów kryptowalut. Ci uważają, że zakaz ograniczy ilość ekspozycji i możliwości dla potencjalnych inwestorów. Oskarżają oni również Facebooka o chęć osiągnięcia zysku z reklam, a nie rzeczywistą ochronę swoich użytkowników.

Powrót reklam kryptowalut na Meta, lecz tylko pod licencją

Facebook, który jest ogromnym posiadaczem udziałów w rynku mediów społecznościowych, jest odpowiedzialny za większość reklam w serwisie. Oznacza to, że wszelkie zmiany w sposobie, w jaki sprzedaje produkty, mogą mieć daleko idące skutki dla całego rynku. Firma nie jest również jedyną odpowiedzialną za reklamy kryptowalut w Internecie. Według oficjalnego wpisu na blogu Meta:

To pozwala nam akceptować reklamy, które są zgodne z obowiązującym prawem i przepisami z całego świata. Oznacza to również, że będziemy w stanie zaoferować bardziej kompletny wybór opcji kreatywnych i odbiorców, które są bardziej zgodne z naszymi politykami reklamowymi.

Firma dodała, że zaczęła już zatwierdzać reklamy na „garstce rynków” i będzie nadal je przeglądać.

Teraz Meta otworzył się na wszystkich reklamodawców. W poście na stronie firmy, CEO i współzałożyciel James Steenhouse stwierdził:

Zdajemy sobie sprawę, że branża dojrzewa. Rynek dojrzał, przepisy dojrzały, a my jesteśmy pewni, że nasze podejście do promowania kryptowalut będzie nadal ewoluować.

Dalej stwierdza, że firma będzie nadal korzystać ze swojego algorytmu, aby znaleźć „właściwą równowagę między legalną a nielegalną promocją.” Mówi również, że polityka będzie „proaktywna”, aby uniknąć dalszego zamieszania dla użytkowników.

Wyjaśnia, że będą zmiany na platformie, aby użytkownicy mogli zrozumieć, co jest dopuszczalne. Ten ruch następuje po zakazie Facebooka na reklamy kryptowalut. Chociaż Facebook nie zakazał wszystkich reklam kryptowalut, nałożył zakaz na wszystkie ICO i reklamy wszelkiego rodzaju kryptowalut. Zrobił to poprzez wdrożenie polityki, która wymagała od wszystkich firm chcących reklamować się na platformie uzyskanie „General Use License”.

Dlaczego Facebook zakazał reklam kryptowalut?

We wpisie na blogu na oficjalnej stronie Facebooka stwierdzono, że zakaz został wprowadzony w celu „[ochrony] ludzi przed zwodniczymi i wprowadzającymi w błąd reklamami, które mogłyby być wykorzystane do ich targetowania.”

Jednak ta polityka miała niezamierzoną konsekwencję. Wiele projektów kryptowalutowych zobaczyło, że ich ruch gwałtownie spadł po tym, jak zakaz został ogłoszony 30 września 2018 roku. Facebook twierdził, że badał możliwość zakazania reklam kryptowalut przez ponad rok, zanim zakaz wszedł w życie.

Co się stało później?

W swoim ogłoszeniu Facebook stwierdził, że nadal będzie korzystał z „uczenia maszynowego i ludzkiej moderacji”, aby zapewnić, że wyświetlane są tylko właściwe rodzaje reklam. Firma powiedziała również, że będzie przeglądu swoich polityk reklamowych w czasie, aby upewnić się, że jest oferowanie najlepszych doświadczeń dla użytkowników.

Facebook stwierdził również, że będzie nadal stosować swoje zasady w sposób „spójny i przejrzysty”.

Newsletter

Subscribe To Our Newsletter To Get The Latest Updates

Przewiń do góry